Máme pro vás pár tipů, jak v domácnosti ušetřit

Kam se podíváte, všechno stojí peníze a ušetřit si nějaké není vůbec jednoduché. Představím vám tedy osvědčené desatero, jakým způsobem začít šetřit.

Porovnávejte ceny

Ano, před koupí prohlédněte ceny konkurenčních firem. Velkým pomocníkem v dnešní době je internet, kde se hned několik společností specializuje na srovnávání cen za vybraný produkt. Ovšem ne všechno najdete na internetu a jistě ne každý produkt na internetu je obsažen na srovnávacích webových stránkách. Čas, který strávíte porovnáním se vám může příjemně vyplatit.

Nakupování výhradně s připraveným seznamem

Vezměte si papír a tužku, promyslete si, co budete následujících pár dní vařit a sepište si přísně a pečlivě seznam. Nic, co není na seznamu, nekupujte. Výjimku tvoří pouze zapomenuté položky, které nutně potřebujete, jako například hygienické potřeby.

Nechoďte často do restaurací

Upřednostněte stravování doma. Ano, tento bod navazuje na bod předešlý a je logický. Restaurace jsou lákavé a oblíbené, leckde výborně vaří, ale domácí vaření vás vyjde mnohem levněji.

Pokud chcete platit, ideálně hotovostí

Zázračná kartička vám vše zaplatí, můžete nakupovat dle libosti. Nicméně, pak přijde šok. Peníze z platební karty se utrácí mnohem jednodušeji, než hotovost, kterou musíte promnout v rukách, než ji předáte někomu jinému. Stav peněz se u hotovosti mnohem lépe hlídá a to je důvod, proč schovat platební karty a do peněženky si dát pouze částku, kterou si vyhradíte jako ideální pro utracení.

Rada pro motoristy

Zvažte, zda váš dvou či čtyř kolový miláček není trochu nenasyta. Jakmile porovnáte ceny hromadné dopravy a benzínu, který měsíčně projezdíte, možná se naskytne šetrnější volba.

Přečtěte si také:  Kde vám nabídnou půjčka do 20 000 ihned na účet?

Nebojte se odmítnout

Pokud neumíte říkat ne, rychle se to naučte. Obchodníci používají velké množství různých psychologických tahů, aby se jejich produkt prodal. Pokud neumíte odmítnout, snadno si domů donesete věci, které vlastně vůbec nepotřebujete. A za co? Samozřejmě za vaše peníze, které už jste mohli krásně spořit.

Najděte si lepší (další) příjem

Pokud vám peníze nestačí, je potřeba s tím něco udělat. Obloukem se vyhněte všem možnostem snadného a rychlého výdělku a ideálně i nelegálním řešením. V nejednou případě je to jedno a to samé. Najděte si brigádu nebo lepší práci, nic jiného vás v tuto chvíli asi nespasí.

Zdraví především

Léky a lékaři, ruku v ruce, stojí nemálo peněz. Proto je vhodné o sebe dobře pečovat. Nemusíte si platit posilovnu, proběhněte se venku, projeďte se na kole a na internetu si pusťte lekce pilates. Zdravé jídlo vás také finančně nevytrhne víc, než nezdravé, jen buďte opatrní na předražené potraviny. Vypěstovat si kdeco můžete i sami a semínka moc nestojí.

Dejte si určitou částku na stranu

Rezerva je důležitá. Pokud jste na tom špatně, pokuste se pro začátek začít s dvaceti tisíci na straně a až se situace vylepší, měla by se značně vylepšit i vaše rezerva.

Sledujte, kam všechny vaše peníze směřují

Můžete si schovávat účtenky, kontrolovat výpisy z účtu, zkrátka a dobře hlídat, kam vám kolik peněz utíká. Lépe se pak zjišťují zbytečné výdaje.

Doufám, že vám toto desatero pomůže, osvědčí se a vy jej také doporučíte potřebným.

Máme pro vás pár tipů, jak v domácnosti ušetřit
Máme pro vás pár tipů, jak v domácnosti ušetřit

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *