Škrabadla pro kočky vás spolehlivě ochrání před zničením nábytku

Kočka domácí, která se pohybuje více v bytě než na zahradě, si přirozeným způsobem potřebuje brousit drápky. Pokud nemá alespoň jednoduché škrabadlo, využívá pochopitelně nábytek, záclony, dřevěné obložení, zdivo i dveřní rámy a okenní tabulky, aby si drápy obrousila. Proto existují jednoduchá i důmyslná škrabadla pro kočky, jež kočky rády využívají jak pro broušení, tak pro zábavu.

Pořízení škrabadla do domácnosti je tedy účinnou prevencí před zničeným nábytkem od neposedného domácího mazlíčka.

Škrabadla pro kočky mají zábavný i praktický efekt

Pořízením škrabadla pro kočky si každý majitel domácího zvířete ušetří spoustu nervů a finančních nákladů za opravy poškrábaného nábytku nebo roztrhaných záclon. Kočka domácí si vzhledem své přirozenosti potřebuje pravidelně brousit drápky o speciální povrch, když zrovna nemůže v přírodě šplhat po stromech nebo zdivu.

Speciální škrabadla pro kočky jsou obalena různými povrchy, které kočkám evokují pocit přirozeného prostředí.

Při šplhání po škrabadle se každá kočka zabaví a ještě si obrousí drápky. Některá škrabadla mohou být jednoduchá, na pevném podstavci je pouhý sloupek, jenž by měl kočce bohatě stačit. Pokud ovšem majitel zvířete disponuje dostatkem prostoru a chtěl by kočce dopřát co nejlepší požitek z pohybu, samotného škrábání a ještě slastný pocit pohledu shůry, může si pořídit škrabadlo pro kočku složitější a důmyslnější.

Přečtěte si také:  Pračka se sušičkou nebo dva spotřebiče?

Účinná prevence před zničenými záclonami a nábytkem

Některá škrabadla dosahují výšky jeden a půl metru i více, jsou zajímavě osazena stupínky, z nichž kočka domácí může zvesela pozorovat život pod sebou, i boudičky, do kterých se může schovat ona sama nebo alespoň krmení před dalšími zvířecími nenechavci, třeba psy.

Většinu škrabadel pro kočky doplňují zajímavé a zábavné herní prvky, díky nimž se škrabadlo stane vítaným místem odpočinku a zábavy pro každou kočku. Výčet veškerých škrabadel myslí i na kočky větších velikostí, jejich škrabadla připomínají dětské prolézačky či lanová centra pro dospělé. Vaši mazlíčci se tedy nebudou už nikdy nudit.

Kočka, stůl
Škrabadla pro kočky vás spolehlivě ochrání před zničením nábytku

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *