Jak je to s využitím elektrokol v běžném životě?

O elektrokolech se v posledních několika letech mluví stále častěji a v poslední době jsou velmi významnou a podstatnou součástí trhu s koly. Výrobci často a rádi tvrdí, že elektrokola se po zakoupení stanou nepostradatelnou výbavou v každé rodině.

Jak to je ale doopravdy a jsou elektrokola opravdu tak skvělá, jak výrobci tvrdí? Je jejich technologie opravdu tak propracovaná, aby byly opravdu přínosem a nejen koly s motorem, které budou překážet ve sklepě? Pro zodpovězení těchto otázek je zapotřebí se detailněji podívat, co nám elektro kola nabízí.

Dnes si rozebereme elektrokolo Kentoya

Značka Kentoya se proslavila především v oblasti výroby malých motorek. Skútry se značkou Kentoya jsou známé vysokou úrovní kvality. Tato značka se ale začala v posledních letech prosazovat i do oblasti elektrokol. Díky dlouholetým zkušenostem v oblasti výroby motorek je technologické vybavení elektrokol Kentoya na vysoké úrovni. Použité technologie umožňují vyšší dojezd a výkon za současně snížené spotřeby energie. Cyklistické tretry jsou nezbytnou součástí každého sportovního kola.

Jaká technologie je využita?

Pro všechny elektrokola jsou nejdůležitějšími technologickými prvky především baterie a samotné elektromotory. Elektromotory pomáhají snižovat zátěž při šlapání. Nikdy tedy nejedou za vás, hlavním pohonem stále zůstává lidská síla. Jen není třeba vydávat tak velkou námahu. Velmi důležité je ale napájení elektromotorů a to zajišťují právě baterie neboli akumulátory.

Přečtěte si také:  Skládací rotoped vám v pokoji zabere velmi málo místa

Každý výrobce využívá jiný typ. U elektrokola Kentoya jsou to konkrétně Lithium-polymerové akumulátory. V porovnání s ostatními druhy mají nižší hmotnost a delší výdrž. Pro elektrokola tedy ideální druh. Díky delší výdrži baterií se prodlužuje i dojezd elektrokol s pohonem.

Jaký je dojezd

Tady se bohužel nedají označit konkrétní čísla. Dojezdová vzdálenost elektrokol je závislá na mnoha faktorech. Jedná se především o váhu člověka, výškové přesahy terénu, povrch terénu, styl jízdy i stupeň pomoci elektromotoru. I ty si totiž můžete měnit. V závislosti na terénu je tedy dojezd v rozmezí 35-65 km.

Jak je to s využitím elektrokol v běžném životě?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *