Jak napsat zajímavý životopis

Jak by mě vypadat váš pracovní životopis? Určitě by měl být zajímavý. Neměl by to být jen prostý seznam vašich předchozích zaměstnání. Takový seznam určitě nezaujme. Měli byste se pokusit napsat i něco navíc.

Jak psát životopis? Vzor vám s tím pomůže

Pokud nevíte jak napsat životopis správně, podívejte se na vzor životopis, jak by měl vypadat správně napsaný životopis. Uvidíte sami, že to není žádná věda nebo něco složitého. Hodně záleží i na vás. Mnoho lidí si pod pojmem napsat životopis představuje, že si na chvíli sednou k počítači, sepíší, kde všude pracovali a takový dokument pak pošlou do dvaceti firem. Ale to je velká chyba!

Životopis musí zaujmout!

Uvědomte si, že o každou zajímavou práci se uchází mnoho zájemců. Není žádnou výjimkou, pokud se o jednu dobrou práci uchází i 30 nebo 40 zájemců. Je tedy jasné, že se musíte pokusit nějak vyniknout. A vaše snaha musí začít už u vašeho životopisu. Pokud se vám podaří zaujmout už životopisem, podaří se vám získat pozvání na úvodní pohovor a máte už napůl vyhráno!

Přečtěte si také:  Škrabadla pro kočky vás spolehlivě ochrání před zničením nábytku

Postihla vás exekuce na plat? Zde naleznete odpovědi na nejčastější dotazy.

Každá nová práce = nový životopis!

Musí si tedy dát záležet na tom, jak bude vypadat váš životopis. Určitě se vyplatí investovat trochu energie a času a připravit si pro každého zaměstnavatele trochu jinou verzi životopisu a průvodního dopisu. Takto upravený životopis má totiž mnohem větší šanci na úspěch.  Musíte si ale dát pozor na to, abyste měli přehled, co jste kterému zaměstnavateli napsali!

Co v žádném případě nesmí životopis obsahovat?

  • životopis nesmí obsahovat pravopisné chyby,
  • životopis také nesmí obsahovat nepravdivé informace),
  • dejte si pozor i na délku, maximum by měla být 1 – 2 stránky textu,
  • nezapomeňte na kontakty. U emailu si dejte pozor, aby vaše soukromá emailová adresa neobsahovala nějakou infantilní přezdívku,
  • neuvádějte žádné zbytečné informace, to jakou jste měli před deseti lety brigádu při škole, mohlo zajímat zaměstnavatele ve vašem prvním zaměstnání, ale nyní to již není zajímavá informace.
Jak napsat zajímavý životopis
Jak napsat zajímavý životopis

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *